KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896270
nr 1489 6270
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
Kondition: skadad ram
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:57:51
100 kr
200 kr
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson